• KEKOVA PAYLAŞIMLI TURLAR                       KEKOVA PAYLAŞIMLI TURLAR

                                                             PAYLAŞIMLI TURLAR,Kekova tekne turu, paylaşımlı turlar;Kekova da fazlaca tercih edilen turlardan bir tanesinde paylaşımlı turlardır. Paylaşımlı turlar sabah 10:30 civarı hareket etmekte ve saat 17:00 gibi Limana dönüş yapılmaktadır. Paylaşımlı Kekova tekne turunda birçok tarihi kalıntılar görüp mükemmel koylarda denize girebilirsiniz.Paylaşımlı turlarımız da Teknemize aileleri almaktayız. Akvaryum koyundan batık şehre, korsan mağarasından Kale Köyüne kadar Kekova'nın önemli bölgelerini görme imkanına sahipsiniz.     Paylaşımlı Kekova Tekne Turunda tekne içerisinde öğle yemeği, çay ve meyve gibi koylarda ikramlarımız olmaktadır. Yemeklerimizi bayan personelimiz yapmakta ve en az 5-6 çeşit Akdeniz mutfağından lezzetleri siz misafirlerimize sunmakta. 35 kapasiteli teknemizde genellikle kapasite altında çıkmaktayız,çok büyük kalabalık sıkıcı tekneler den değiliz ve teknemizde müzik açılmamaktadır. Siz misafirlerimizin gürültüden uzak sakin bir tur yapmanız için çalışmaktayız. 

 • Kekova Yat TuruKekova Yat Turu

                                                          KEKOVE YAT TURU            Kekova Yat Turları Kekova'ya geldiğiniz zaman yapmanız gereken ilk şeydir.Çünkü Kekova'da gezebileceğiniz yerlerin neredeyse tamamını tekneyle gezebiliyorsunuz.Arabanızla ancak Üçağız Köyüne kadar gelebiliyorsunuz.Asıl görüp gezeceğiniz yerler için tekneyle devam etmeniz gerekmektedir.Kekova Yat Turlarının başlangıç noktası Üçağız Köyü Limanıdır.Üçağız Köyünden isterseniz kendinize ait özel bir tekneyle,dilersenizde sabah 10:45'de hareket eden paylaşımlı teknelerle tura katılabilirsiniz. Akvaryum koyunda başlayan altı buçuk saatlik Yat Turu serüveniniz Kale Köyünde son bulmaktadır.            Kekova Yat Turuyla göreceğiniz yerler içerisinde Tersane Koyu,Batık Şehir,Korsan Mağarası,Gökkaya Koyu.Gökkaya koyunda öğle yemeğimizi yedikten sonra Esmeralda koyuna geçiyoruz.Esmeralda Koyunda çay molamızı yaptıktan sonra Kale Köyüne varıyoruz.Adalar Arasında kısa bir yüzme molasından sonra Üçağız Limanına dönerek turumuzu tamamlıyoruz.  NOT:Biz bir Aile işletmesiyiz,Tekneler kendimize ait olup,teknelerimizle yapacağız turlarda herhangi bir acenta veya şirkete komisyon ödememektesiniz.

 • KEKOVA SİMENAKEKOVA SİMENA

                                                          KEKOVA SİMENA         Günümüzdeki ismiyle Kale Köyü,Simena Antik Kenti üzerine kurulmuş,kara yolu olmayan köy.Ulaşım Üçağız Köyünden Tekne Turları ile mümkün. Kekova Adasının tam karşısında bulunmakta ve ismini hemen yukarısında bulunan Bizans dönemine ait Kalesinden almaktadır.        Ulaşımın sadece tekne ve yürüyerek sağlandığı Kale Köyünde küçük ev pansiyonları ve denizin üzerinde enfes balık restoranları bulunmaktadır. 300 kişilik nüfusa sahip Kale Köyünde Bizans ve likya dönemlerine ait kalıntılar bulunmaktadır.Köy Halkının geçim kaynağı hemen hemen tamamen turizme dayalıdır.    Kale Köyüne geldiğinizde, hemen Köyün batı tarafında ve bir kısmı denizin içerisinde bulunan ünlü Kral mezarını görebilirsiniz. Bu Kral mezarını Kartpostallarda, kitaplarda ve Türkiye'nin tanıtım filmlerinde görebilirsiniz.Kale içerisinde likya döneminden kalma 300 kişilik Dünyanın en küçük Tiyatrosunu görebilirsiniz. Kale Köyüne Kekova Tekne Turu ile ulaşabilirsiniz. 

 • Kekovada Neler YapılırKekovada Neler Yapılır

  KEKOVA denizin kenarına kurulmuş şirin, doğal güzelliği hiç bozulmamış ve çevresinde Likya dönemi ve Helenistik dönemlere ait antik kentler bulunan bir tatil bölgesidir.Kekova’ya ister aracınızla gelebilir istersenizde Kaş’tan Likya Yolunu takip ederek  güzel bir doğa yürüyüşüyle Kekova’ya ulaşabilirsiniz.Kekova’da neler yapılabilinir.Kekova Tekne Turları bölgenin en popüler aktivitesidir.Üçağız Köyünden sabah hareket eden teknelerden birine binip gün boyu tur yapabilir veya bütçenize uygun bir tekneyle saatlik ve yarım günlük kendinize ait özel bir tekne kiralayabilirsiniz.Kekova Tekne Turu ile bölgedeki birçok koyları ve antik kentleri gezme ve görme imkanına sahipsiniz.Kekova’da doğa tutkunları için uzunca bir Likya yolu bulunmakta,burda gruplar halinde veya kendiniz doğayla başbaşa kalabilirsiniz.Ayrıca Kekova’da kano turlarıda yapılmak.Üçağız köyü ve Kale köyündeki eski tarihi evleri restore ederek yapılmış pansiyonlarda konaklayabilir ve hemen sahilindeki restoranlarda enfes yemekler yiyebilir ve deniz ürünlerinden alabilirsiniz,özellikle kalamar yemeden Kekova’dan gitmeyin.    

 • Kekova ÜçağızKekova Üçağız

  KEKOVA ÜÇAĞIZ Kekova Üçağız Antalya'nın batısında bulunan KAŞ ve DEMRE ilçeleri arasında yer almaktadır.KAŞ ve DEMRE ilçelerine aşağı yukarı eşit mesafede bulunan KEKOVA ÜÇAĞIZ şirin bir tatil beldesidir.KAŞ'tan araçla 35 km.mesafede bulunan KEKOVA,DEMRE'den gelmek istediğinizde 20 km.mesafe bulunmaktadır.KEKOVA ÜÇAĞIZ kış aylarında çok sakin bir bölge olsada yaz aylarında çok aşırı turist yoğunluğu yaşamaktadır.KEKOVA TEKNE TURLARI bu bölgenin en önemli aktivitesidir.Sabah saat 10:00'da başlayan tekne turları akşam saat 19:00'a kadar devam etmektedir.Kekova Tekne Turları;Kekova Günlük Turlar,Kekova Saatlik Turlar,Kekova Batık Kent Turları,Kekova Kısa Tur,Kekova Özel Tur,Kaş Kekova Tekne Turu ve Demre Kekova Tekne Turu şeklinde bir çok farklı seçenek sunmaktadır.İsterseniz kendinize ait bütçenize uygun bir tekne kiralayabilir,istersenizde sabah çıkan grup teknelerine katılıp akşama kadar bir KEKOVA TEKNE TURU yapabilirsiniz.KEKOVA ÜÇAĞIZ bölgesinde okadar çok koy bulunmaktaki bir günde bütün koyları dolaşıp yüzme imkanınız olmaz.Ancak birkaç günde dolaşılabilmektedir.Kekova'da birçok Antik Kentler ve Tarihi Kalıntıları bulunmaktadır.Bunlardan birtaneside Kekova Adası'nın kuzey k...